Billboard

Projenin başlayacağı 5 pilot kentte, yayaların en yoğun olduğu alanlarda billboard kullanılacak. Güzel Bir Türkiye projesinin kent halkı tarafından benimsenmesi, desteklenmesi ve bu sayede sürdürülebilirliğini sağlayacak olan sahiplenme, koruma yaklaşımlarının oluşması amacıyla billboard’lar kullanılacak. Billboard’larda projenin ana mesajı ile birlikte EPR Yerel Yönetim Ajansı ve Belediye logolarının yanı sıra Sponsor logoları da yer alacak.

Dijital Medya

Projeyi daha geniş kitlelere tanıtmak amacıyla günümüzün en etkin medyası olan dijital medya da kullanılacak. Güzel Bir Türkiye projesini anlaması, benimsemesi, içselleştirmesi, kendi kentinde de görmeyi istemesi hedeflenen kitlenin, düzenli olarak ve etkileşimli biçimde takip ettiği web sitesi, portal, network, blog vb sayfalarda banner gösterilecek. Bu banner mesajlarında Sponsorlardan da söz edilecek.

Sosyal Medya

Güzel Bir Türkiye projesinin sosyal medya hesaplarında (Facebook, Twitter, Instagram, Youtube) projenin bütün süreçleri ile ilgili güncel ve anlık paylaşımlar yapılacak. Bu paylaşımlarda ve günlük içeriklerde, proje detaylarının yanı sıra proje sponsorlarına da yer verilecek.

Gazete İlanları

Projenin pilot kentler dışında da bilinmesini sağlamak, kanaat oluşturabilecek kişilere erişmek ve haber avantajı elde etmek amacıyla ulusal gazetelerinde ilan kullanılacak. Güzel Bir Türkiye projesinin hedefine, danışma kuruluna ve detaylarına yer verilen ilanda Sponsorların logoları da kullanılacak.

Televizyon Reklamları

Projenin öncelikli hedef kitlesi olan belediye başkanlarına erişmek amacıyla televizyon kanallarında ve özellikle de milli maç ya da derbi maç gibi programlar sırasında keybant reklam kullanılacak. Güzel Bir Türkiye projesinin daha fazla belediye başkanının odağında olması, daha fazla kentten projeye talep gelmesi ve Güzel Bir Türkiye projesi kapsamında örnek uygulamaların sayısının hızla artması amacıyla belediye başkanlarının daha fazla dikkatini çekmek üzere televizyonda keybant reklamları yayımlanacak. Her projenin Ana Sponsorunun logosu da bu keybant reklamda yer alacak.

Afişler

Projenin geleceğe taşınmasında rol sahibi olacak olan gençler arasında da bilinirliğinin artırılması amacıyla üniversitelerin ortak kullanım alanlarına afişler asılacak. Güzel Bir Türkiye, gençlerin hayalindeki Türkiye’nin de güzel bir Türkiye olması ile mümkün. Gençlerin bunun için çaba gösteren birileri olduğunu görmesi, bu hedefe ortak olmalarını sağlayacak en önemli etken. Gençlere daha fazla erişmek için üniversitelerin kantin, etkinlik salonu, iletişim panosu gibi alanlarına afişler asılacak. Bu afişlerde Sponsor logoları da yer alacak.

TOP